Znalazki #1

Tym postem o roboczej nazwie Znalazki zapowiadam serię postów nt. ciekawych informacji znalezionych w Sieci, którą mam nadzieję regularnie aktualizować. Nie wszyscy na bieżąco śledzą Facebooka, zresztą tam łatwo przeoczyć pewne aktualności, dlatego zebranie wszystkiego w jednym miejscu raz na czas wydaje mi się fajnym pomysłem. Zaczynamy z listą 5 ciekawych artykułów/informacji, które w ostatnim czasie znalazłam w sieci.
1. Kocia Kawiarnia w Krakowie.
Pisałam już o tym na moim Facebooku i pospamowałam znajomych, ale być może do kogoś informacja jeszcze nie dotarła. W przeszłości, i to całkiem niedalekiej, miałam kota, a nawet dwa. Niestety jeden uciekł, a drugi zamieszkał u mojej przyjaciółki i teraz jestem ex kocią-mamą, choć koty kocham nadal tak samo. Tym bardziej idea pierwszej w Polsce Kociej Kawiarni Kociarni zdobyła moje uznanie i stałam się niepisaną ambasadorką kampanii:) O projekcie możecie poczytać na portalu PolakPotrafi i tam wesprzeć go wybraną przez siebie kwotą. W podziękowaniu za wsparcie pomysłodawczyni oferuje różne upominki. Realizacja projektu uzależniona jest od wsparcia chętnych i uzbierania wymaganej kwoty w wymaganym czasie. A do zebrania jest sporo, bo 50 tys. To jak, kto pomoże?Na ten artykuł trafiłam już jakiś czasu temu i przeczytałam z dużym zainteresowaniem. Jak się okazuje, sama uważając się za osobę raczej posługującą się poprawą polszczyzną, nie jestem bez skazy. Zainteresowałam się tym tematem bardziej po zeszłorocznych zajęciach z marketingu i PR, na których prowadzący zwrócił nam uwagę, że wcale nie mówi się „odnośnie czegoś”, a „odnośnie do czegoś”. Do dziś ta forma mnie uwiera Przyzwyczajenie zrobiło swoje. Polecam zapoznac się z całą listą – wiele podanych przykładów zaskoczyło i mnie. A Was?


Na tego posta trafiłam poprzez fanpage Cotton Ball Lights (chcę!). Projekt pokoju mnie absolutnie zachwycił i choć może wydawać się nieco surowy, to nie można mu odmówić schludności i w ogóle efektu „wow”.


 (zdjęcie pochodzi z bloga www.niepolka.pl)


4. Higiena w przedwojennej Polsce
No właśnie, jak to kiedyś było? Jakiś czas temu zastanawiałam się, jak z miesiączką musiały radzić sobie kobiety w czasach, gdy jednorazowe podpaski czy tampony nie śniły się nawet filozofom. Kilka lat temu zasłyszałam gdzieś wśród znajomych mojej mamy opowieści o używaniu waty... Temat być może nie jest najbardziej smaczny, ale menstruacja to rzecz naturalna, dlatego polecam poczytać.5. Why Do We Dream?
Krótki filmik w języku angielskim, w którym pojawia się ciekawa teoria, wyjaśniająca dlaczego mamy koszmary i po co w ogóle nam śnienie? Mnie bliskie są także interpretacje bardziej psychologiczne (tj. że sny w jakimś stopniu odzwierciedlają pragnienia, których nie wyrazimy świadomie, nie śniąc), ale równie ważne dla mnie jest, żeby zapoznawać się z badaniami, które przynajmniej częściowo mogą wyjaśnić zaskakujące stany związane ze snem. Oczywistym jest jednak, że ani neuronauka ani psychologia nie wyjaśnią tego w całości. Zainteresowanym tematyką badań nad snem i stanami z pogranicza snu i czuwania polecam przejrzeć portal Lucidologia.Co uważacie?:)

Benia.

Udostępnij ten post

2 komentarze :

  1. Kibicujemy projektowi i kampanii! To naprawdę fantastyczny pomysł! Mam nadzieję, że wypali, a kolejna kocia kawiarnia powstanie u nas, w stolicy :)
    Pozdrawiam. Asia

    OdpowiedzUsuń
  2. Łaa...dziękuję za link do tego artykułu o higienie! :) Cała ta strona wydaje się być ciekawa, z pewnością przejrzę dokładnie w wolnej chwili :)

    OdpowiedzUsuń

Żyj Pełniej © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka