Tadam! Nowy wygląd bloga - co się zmieniło?
Zmiany, zmiany, zmiany... W moim przypadku nie ma postanowień typu "Nowy Rok- nowa ja", za to z pewnością "Nowy Rok - nowy blog". No, nie taki nowy, ale podrasowany na pewno. Wystartował już kilka dni temu, ale potrzebowałam trochę czasu, żeby dopracować kilka rzeczy i być zadowoloną z efektów. Co sądzicie?
Jak widzicie, nadal jest minimalistycznie i dość prosto. Wydaje mi się, że dzięki temu jest przejrzyście i najważniejsze są zdjęcia oraz treść. Mam słabość do białych szablonów, co tu dużo mówić. Prawdopodobnie się tu nie zatrzymam, ale szukałam czegoś bezpłatnego, co mogę w jakiś sposób zaadaptować do swoich potrzeb i co będzie spełniało moje oczekiwania na ten moment.

Tutaj wielkie podziękowania należą się Natalii z Zapisków ze Świata, która podpowiedziała to i owo, a i zupełnie nieświadomie zainspirowała mnie do wzięcia się do pracy po tygodniach odwlekania jej w czasie:)

Najważniejszą dla mnie zmianą jest tak naprawdę zmiana domeny, dzięki czemu adres bloga jest krótszy i taki... zgrabny.

Menu górne 

Tutaj znalazły się wszystkie podstawowe informacje, dzięki którym nawigowanie po blogu powinno stać się łatwiejsze. W zakładce Zacznij tutaj poczytacie o blogu, jego założeniach i znajdziecie opis kategorii wpisów. Znajduje się tam też krótka notka o mnie i odnośnik do Spisu postów (alfabetycznie i zgodnie z kategorią).

Kategorie postów

Pozostałe taby to kategorie postów, które podzieliłam na:
Slow life - tutaj mieszczą się wszelkie rozważania na temat uważnego życia i przeżywania codzienności. Podzieliłam ten tab na kategorie Życie uważne (ogólne przemyślenia z dziedziny życia w rytmie slow), Odpowiedzialna moda i zakupy, gdzie zbiorczo będę opowiadać o poczynaniach w sferze slow fashion, ale także o tematach związanych z kupowaniem w ogóle oraz Slow pielęgnacja. Osobno potraktowałam serię Slow poleceń, na które będą składać się posty z cyklu o tej samej nazwie, a także posty z innymi rzeczami, które są według mnie warte uwagi i dodatkowo oscylują jakoś wokół tematu slow life.

W tabie Psychologia znajdziecie wszystkie posty, które w jakiś sposób dotyczą tej dziedziny. Są to głównie przemyślenia, w które staram się wpleść psychologiczne teorie i wiedzę wyniesioną z pasjonujących studiów. Prócz tego inne przemyślenia zawarłam w Myślach różnych - choć jestem przekonana, że psychologia jest dziedziną przenikającą każdą sferę naszego życia, to zastosowałam taką kategorię dla łatwiejszego podziału tekstów i oddzielenia od głównego tematy lifestylowo-psychologicznego tekstów pozostałych postów jak chociażby ten dotyczący zabaw z dzieciństwa czy post, w którym wspominam blogosferę z czasów mojej podstawówki i gimnazjum.

Osobno postanowiłam stworzyć kategorię Kultura - dla postów, gdzie bardziej szczegółowo dzielę się opiniami nt. książek czy filmów. W większości przypadków takie pozycje znajdziecie w Slow Poleceniach, niemniej jednak są takie, które zasługują na osobne omówienie. Zresztą, z moją skłonnością do rozpisywania się, czasem łatwiej jest po prostu podzielić posty na mniejsze zamiast serwować Wam posta-tasiemca. Są też treści, które slow life nie dotyczą, więc dla większej przejrzystości, ich recenzje znajdziecie tutaj, tak jak to jest w przypadku np. "Idy".

Nie należę do typu podróżnika, ale lubię odwiedzać nowe miejsca i wracać do starych, odkrywając je na nowo. Relacje z moich wypadów znajdziecie w tabie Benia zwiedza świat. No, teraz to bardziej Polskę, ale...:)

Prócz tego w tabie Na deser znajdziecie kategorie dla postów krótszych i pojawiających się rzadziej jak seria Znalazków (cykl postów podobnych do Slow Poleceń, ale pojawiający się rzadziej i zawierający więcej ciekawych treści z bardzo różnych dziedzin, których raczej nie opatrzam komentarzem. Może to być znalezione w Sieci ładne zdjęcie, komiks czy wywiad), #ZosiaSamosia dla określenia moich potencjalnych wybryków typu do it yourself czy Mniam - w wersji na słodko i na słono.

Po prawej stronie znajdziecie przyciski, dzięki którym szybko możecie wskoczyć na mojego Facebooka czy Instagrama.

Pozostałe funkcjonalności

Powinien też już hulać Disqus i licznik komentarzy, z którym miałam problem przy poprzednim szablonie, dlatego nic tylko komentować!

W zakładce Na deser, prócz kategorii postów, istnieją jeszcze tzw. Myśli Tygodnia w formie aktualizowanej na bieżąco strony. Myśl danego tygodnia znajdziecie też w menu bocznym. Dodałam też wspomniany wcześniej Spis wszystkich postów, jeśli ktoś woli widzieć listę poruszanych tematów, zamiast przeklikiwać się przez kategorie lub szukać czegoś w Archiwum.

Na dole pojawiła się lista blogów, które aktualnie czytam i odnośnik do Instagrama.

Do zrobienia

Do zrobienia zostało logo (kwestia nadal otwarta, jako że sama się na to nie porywam... jeszcze), ale poza tym uważam, że wyszło całkiem nieźle jak na moje htmlowe umiejętności (jestem totalnym samoukiem i wiele rzeczy robię "na czuja", ale dzięki pomocy chłopaka udało się opanować najważniejsze sprawy). Miejcie więc na uwadze, że to jeszcze nie koniec!

Jak Wam się podoba nowa odsłona bloga? Czy coś byście poprawili? Czy podział postów jest dla Was intuicyjny? No i czy wszystko działa?:) Wszelkie sugestie mile widziane!


Ściskam,
Benia.


Udostępnij ten post

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Żyj Pełniej © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka