O blogu

Kto tu pisze?

Nazywam się Bernadetta. Benia. Urodziłam się w 1991 roku. Niedawno skończyłam studia - psychologię stosowaną. 

Mieszkam w Krakowie i kocham miasto za klimat, tempo i za to, że dużo się dzieje. Kocham też wieś za spokój, pola rzepaku i wspaniałe wspomnienia.

Lubię bliskość natury, piękne wnętrza i koty. Zatracam się w muzyce. Czytam dużo o wszystkim, bo lubię być na bieżąco. Jednocześnie uwielbiam czasem zwolnić, poleżeć na trawie i popatrzeć na chmury.

O czym jest "Żyj Pełniej"?

Blog oficjalnie wystartował w 2013 roku, jednak pod nową nazwą funkcjonuje dopiero od września 2015. I to właśnie tę datę można uznać za poważny start.

Przyświecający mi od tego czasu cel to pisanie o świadomym życiu w różnych jego aspektach. Choć można to różnie definiować, dla mnie życie pełne i świadome to takie, w którym myślenie i planowanie zajmuje ważne miejsce. Oznacza to dla mnie pełne angażowanie się w to, co robię - niezależnie od tego czy jest to słuchanie muzyki, wolontariat czy pójście na wybory.

Żyj Pełniej to blog dla ludzi lubiących myśleć, zadawać pytania i szukać sposobów na to, by życie stawało się lepsze, uporządkowane i bogatsze. 


Jeśli chcesz być na bieżąco, możesz mnie znaleźć także na Facebooku, a bardziej prywatnie na Instagramie. Do zobaczenia!


Kategorie

Na blogu znajdziecie wiele kategorii, dzięki którym szukanie postów będzie łatwiejsze. I na pewno nie będziecie się nudzić! Dodatkowo wszystkie wpisy, uporządkowane alfabetycznie i zgodnie z kategoriami, możecie znaleźć w Spisie postów.

Slow life
- Życie uważne - w ramach tej kategorii znajdziecie wszystkie przemyślenia, które dotykają tematyki celebrowania codzienności czy świadomego życia. 
- Slow polecenia - zestawienia najciekawszych rzeczy, które mnie zatrzymały w ostatnim miesiącu w ramach cyklu postów o tej samej nazwie, a także posty z miejscami/rzeczami oscylującymi wokół tematyki slow life, które warte są według mnie polecenia
- Odpowiedzialna moda i zakupy - posty dotyczące planowania garderoby i mądrego kupowania w ogólności. W przyszłości - dzielenie się stylizacjami.
- Slow pielęgnacja - posty o kosmetykach wartych według mnie polecenia

Psychologia - tutaj znajdziecie teksty, w których dzielę się swoją wiedzą zdobytą w trakcie studiów, a także takie, w których odnoszę się do psychologii mniej bezpośrednio. Można powiedzieć, że studiowanie psychologii spowodowało we mnie poczucie misji w rozpowszechnianiu wiedzy na jej temat.

Kultura - jeśli coś szczególnie mi się spodoba i uznam, że warto pokusić się o recenzję lub szersze omówienie (np. film czy książka), to właśnie tu znajdziecie tego posta. 

Benia zwiedza świat - żadna ze mnie wielka podróżniczka, ale czasem gdzieś pojadę:) Wtedy podzielę się tu zdjęciami i relacją.

Myśli różne - teksty czasem będące bardziej felietonami, czasem bardziej artykułami, które nie dotyczą psychologii ani żadnej z wymienionych kategorii. Taki worek na moje refleksje:)

Na deser - wszystkie dodatkowe kategorie postów pojawiających się rzadziej, które idealnie nadadzą się do szybkiej kawy:)
- Znalazki - tu znajdziecie zbiór linków do ciekawych zdjęć czy tekstów z Sieci, których nie mam zamiaru szerzej komentować, ale które według mnie warto zobaczyć.
- Zosia Samosia (DIY) - diy, samodzielne tworzone dekoracje, kartki czy cokolwiek innego
- Myśl Tygodnia - chwilowo zawieszony cykl, ale wróci! Tutaj będę zamieszczać cytaty, które w danym tygodniu utkwiły mi mocno w głowie.

Jak widzisz, masz do wyboru wiele tematów. Na Żyj Pełniej znajdziesz wiele treści i rozważań dotyczących mojego sposobu na budowanie świadomego życia. Mam nadzieję, że cię to zainspiruje do własnych poszukiwań!

Benia

 

Brak komentarzy :

Żyj Pełniej © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka